Produkt dnia
Cukier waniliowy BIO 8g AMYLON
Cukier waniliowy BIO 8g AMYLON
3,50 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kosmetyki ONLYBIO i środki czystości ONLYECO

Lubimy jak kosmetyki czy środki czystości miło pachną. Dla wielu osób woń np. żelu pod prysznic jest główną przesłanką do zakupu i finalnie decyduje czy produkt odnosi sukces sprzedażowy czy nie. Nic dziwnego, że producenci przywiązują ogromną wagę do wyboru zapachu dla swojego wyrobu. Dodatkowo służy im on często do maskowania nieprzyjemnej woni użytych surowców czy całej receptury produktu.

Najczęściej zapach pochodzi z dodanej do produktu kompozycji, która może składać się z wielu substancji syntetycznych, olejków eterycznych, alkoholi, utrwalaczy, konserwantów, itp., których może być od kilkudziesięciu do kilkuset. Bazując na tak dużej liczbie składników do tworzenia zapachu, sprawny perfumiarz przygotuje  kopię dowolnej woni.

W zależności od zasad jakimi się kierujemy, możemy stworzyć kompozycje zapachowe z różnej ilości dostępnych surowców:

  • 200 substancji – w tym syntetycznych – służy do tworzenia perfum i kompozycji zapachowych dla np. kosmetyków.
  • 400 surowców posłuży do przygotowania kosmetyku naturalnego zgodnie z wymogami Międzynarodowego Stowarzyszenia Perfumiarzy (IFRA).
  • 150 naturalnych substancji może być wykorzystanych może być tworzenia kompozycji stosowanych w kosmetykach naturalnych, certyfikatowanych przez Ecocert.

Zatem im bardziej naturalna kompozycja zapachowa, tym trudniej jest przygotować atrakcyjny zapach ale z drugiej strony mamy też mniejsze działanie alergiczne i podrażniające.

Wszystkie składniki służące do wykonania kompozycji mogą być przyczyną alergii kontaktowej. Zatem im większa pula surowców kompozycji, tym większe prawdopodobieństwo natknięcia się na alergen. Najczęściej uczulają w kompozycjach syntetyczne substancje zapachowe, utrwalacze i konserwanty.

Wrażliwość na kompozycje zapachowe wzrasta u osób z alergiami, chorującymi na astmę lub po prostu mających skłonność do podrażnień.

Znaczenie ma również nie tylko skład kompozycji zapachowej ale jej ilość w produkcie, co przekłada się na intensywność woni. Oczywiście większa ilość alergenu oznacza ostrzejszą reakcję alergiczną. Ponadto podobnie jak kumulujące się z czasem działanie na ludzki organizm zanieczyszczonego środowiska czy pełnego syntetycznych substancji pożywienia, kompozycje zapachowe również są podejrzewane o wywoływanie alergii.

Kosmetyki OnlyBio oraz środki czystości OnlyEco zawierają w wersjach zapachowych produktów tylko naturalne i zaakceptowane przez organizację certyfikującą Ecocert kompozycje zapachowe.

Ponadto większość środków czystości nie zawiera kompozycji zapachowych, a ich przyjemna woń wynika z dodania do receptury olejku, który spełnia funkcje czyszczące lub pielęgnacyjne. Wersje hipoalergiczne kosmetyków OnlyBio oraz środków czystości OnlyEco nie zawierają żadnych kompozycji zapachowych oraz olejków eterycznych. Przyłożyliśmy również ogromną wagę na przygotowanie hipoalergicznych receptur o neutralnym zapachu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl