Prezentujemy tutaj naturalne, biodegradowalne preparaty ONLYECO, oraz PROBIOTICS.

Są one pozbawione składników niebezpiecznych dla naszego organizmu lub środowiska.

% SLES, NTA, EDTA, PEG, PRB, GMO, barwników, syntetycznych kompozycji zapachowych, enzymów, fosforanów, siarczanów, folmadehydu, chloru, boranów, wybielaczy optycznych i chemicznych.

Są skuteczne w działaniu, łagodne dla skóry, bez substancji szkodliwych dla dróg oddechowych, odpowiednie dla kontaktu z żywnością, bezpieczne dla raczkujących niemowląt, przyjazne dla środowiska, bezpieczne dla zwierząt, właściwe dla przydomowych oczyszczalni ścieków.

Wszystkie produkty zawierają glicerynę roślinną, która od dawna była wykorzystywana podczas domowych porządków, ponieważ rozpuszcza brud, pomaga zapobiegać ponownemu zabrudzeniu, uelastycznia włókna tkanin, nabłyszcza, wygładza, zapobiega osadzaniu pary np. na lustrach w łazience.

Wyroby te oparte są na produktach fermentacji rzepaku (ONLYECO) oraz bazują na technologiach mikrobiologicznych w naturalnym procesie fermentacji niskotemperaturowej (ProBiotics Polska)I. Produkty ONLYECO oparte są na biorafinowanej surfaktynie z rzepaku.

Biorafinowana surfaktyna z rzepaku to wytworzona przez mikroorganizmy w procesie fermentacji substancja powierzchniowo-czynna, która efektywnie myje i czyści. Jest nietoksyczna, bakteriobójcza, antyrakowa i biodegradowalna. Za sprawą jej szerokich właściwości jest głównym składnikiem czynnym wszystkich produktów ONLYECO i ONLYBIO.

Biorafinowana surfaktyna zaliczana jest do grupy surfaktantów, które powszechnie określane są jako detergenty. Podstawową cechą surfaktantów jest obniżanie napięcia powierzchniowego cieczy, co ułatwia proces mycia i czyszczenia. Biorafinowana surfaktyna użyta w naszych produktach wykazuje dużą zdolność do zmniejszania napięciowego cieczy, przez co stanowi efektywny składnik myjący i czyszczący.

Nie wywołuje reakcji alergicznych, nie szkodzi naturze, jak również stanowi alternatywę dla współczesnych syntetycznych związków.

Biorafinowana surfaktyna z rzepaku użyta w środkach czystości OnlyEco jest doskonałym surowcem ekologicznym. Estymowana biodegradowalność tego substytutu po 8 dniach wynosi ok. 67%.

II. ProBiotics bazuje w swoich produktach na probioemach. ProBio Emy – to grupa naturalnych wyrobów wytworzonych z wykorzystaniem odpowiednio dobranych kompozycji pożytecznych mikroorganizmów i ich metabolitów zawartych łącznie w fermentowanej mieszaninie naturalnych składników. Kompozycja jest mieszanką mikroorganizmów tlenowych i beztlenowych, które egzystują ze sobą na zasadzie symbiozy i synergii. Ponieważ wymieniają między sobą źródła pożywienia, nie zwalczają się wzajemnie, lecz współpracują ze sobą, korzystnie wpływają na swojego gospodarza. Oprócz mikroorganizmów w skład ProBio Emów® wchodzi m.in. niechlorowana, rewitalizowana woda, ekologiczna melasa z trzciny cukrowej, koncentraty owocowe, czy mieszanki ziołowo-roślinne.

Olejek Jojoba BIO 100 ml Olejek Jojoba BIO 100 ml
Producent: Primavera
Cena: 120,00 zł
szt.
zobacz więcej
Żel do toalet 750 g OnlyEco Żel do toalet 750 g OnlyEco
Producent: ONLYECO
Cena: 13,99 zł
szt.
zobacz więcej
Olejek migdałowy BIO 100 ml Olejek migdałowy BIO 100 ml
Producent: Primavera
Cena: 120,00 zł
szt.
zobacz więcej
Olejek z pestek moreli BIO 100 ml Olejek z pestek moreli BIO 100 ml
Producent: Primavera
Cena: 111,00 zł
szt.
zobacz więcej
Woreczek zapachowy z lawendą Woreczek zapachowy z lawendą
Producent: Dary Natury
Cena: 13,50 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl